delid & relid


Ponúkame Vám delid & relid intel procesorov so socketom 1155/1150/1151.

delid

 

Po tom ako sa spoločnosť Intel pri svojich nových procesoroch rozhodla používať obyčajnú nekvalitnú termálnu pastu sa vyskytol problém, že kontakt medzi IHS (Integrated Heat Spreder) a samotným čipom časom prestal vytvárať dobrý kontakt, ktorý je nevyhnutný aby sa dobre odvádzalo teplo, čo ma za následok vysoké teploty týchto procesorov.

Preto vo vačšine prípadov pozorujeme v záťaži vysoké teploty, napriek tomu, že chladič máme ledva vlažný. Týmto problémom trpia všetky procesory od rady Ivy bridge -> Haswell/Haswell Refresh(Devil´s Canyon) -> Skylake -> Kaby Lake a aj Coffee Lake  v podobe i5 8600k/ i7 8700k.Existuje spôsob ako sa týchto vysokých teplôt dá zbaviť za pomoci delidu.

Samotný proces spočíva v odviečkovaní IHS a aplikáciu kvalitnej pasty na báze tekutého kovu. Výsledky sú ohromujúce a poskytujú zníženie teploty od 15 až 20 stupňov °C v závislosti od procesoru a samotného chladenia. Proces sa ukonči relidom, kde sa nanesie tenká vrstva silikónu a počká sa 8 hodín aby vyschol.

Výhody delidu procesora:

  • nižšie teploty v záťaži
  • nižšia hlučnosť CPU chladiča v záťaži
  • vyšší pretaktovací potenciál

 

Prejsť do Kontakt